Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Nowy Studenternas IP Development / Karlsson Wachenfeldt Arkitekter

2 lata ago

430 words

Dzięki uprzejmości Karlsson Wachenfeldt Arkitekter W ramach ekspansji uniwersyteckiego miasta Uppsala, na północ od Sztokholmu, projekt Karlsson Wachenfeldt Arkitekter dla Studenternas IP to boisko sportowe z długimi tradycjami położone nad rzeką Fyris.
N.
Projektowany projekt znajduje się w centrum miasta w parku i stanowi część poważnego przebudowy południowego obszaru rzeki, który obejmuje budynki mieszkalne, parki, obiekty sportowe i infrastrukturę.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Lokalizacja miejsca jest bardzo wrażliwa z historycznego punktu widzenia, należy zachować skalę i integralność otaczającego parku i obszaru rzeki, również przy wprowadzaniu rozwoju na dużą skalę.
Na zachód znajduje się główny szpital regionu, kompleks na dużą skalę.
Dzięki uprzejmości Karlsson Wachenfeldt Arkitekter Projekt jest wizją nowego rodzaju hali sportowej: dwuwarstwowej struktury z stadionem piłkarskim / bandy w centrum i otaczającym ją komercyjnym blokiem mieszanym.
Struktura generuje możliwości niezależnego wykorzystania otaczających budynków, oferuje sposób radzenia sobie z różnymi skalami otaczającego miasta i tworzy ekscytujące możliwości synergii w spotkaniu dwóch struktur budowlanych.
plan terenu Pejzaż i skala: plan 01 Struktura budynku staje się częścią większego parku przy Fyris.
n.
Ponieważ sam stadion ma ustalone proporcje, wykorzystujemy otaczające budynki, aby zmniejszyć lub zwiększyć skalę w zależności od otaczającej nas skali.
Budynek wznosi się z parku i tworzy otwarte dziedzińce, które stanowią wejścia na arenę.
Na południe od areny krajobraz jest nadal zintegrowany z zewnętrznymi obszarami sportowymi, miejscami spotkań, placami publicznymi i ścieżkami rowerowymi / promenadowymi.
Stadion: plan 02 Stadion piłkarski ma 15 000 widzów i jest przeznaczony do pracy zarówno latem, jak i stadion piłkarski z trawą, a zimą jako pokryty lodem bandy.
Na stadionie odbywa się podstawowy program z przebieralniami, wejściami, biletami, trybunami, kioskami itp.
Arena jest obstawiona półprzezroczystą metalową skorupą, która rzuca okiem na zawartość areny.
Otaczające sekcje struktury Program otaczającej struktury jest elastyczny: obejmuje obszary dla szkoły, hoteli, biur, mieszkań, obiektów szkoleniowych i centrów konferencyjnych.
W spotkaniu pomiędzy stadionem a otaczającymi go budynkami zlokalizowane są strefy gościnności dla areny, odpowiednie do codziennego użytku.
Jest to również sposób na zapewnienie budynkom dostatecznego oświetlenia światłem z obu kierunków.
Podnosząc części budynków z ziemi budujemy bliższy związek między parkiem a budynkiem.
Architekt: Karlsson Wachenfeldt Arkitekter Lokalizacja: Uppsala, Szwecja Zespół ds.
Projektowania architektonicznego: Mattias Karlsson, Maria Lundahl, Therese Wallström, Johan Rickardt Właściciel: Gmina Uppsala Gross Powierzchnia: Ok.
30 000m2 Status: Propozycja
[przypisy: planowanie operatywne, olx wadowice, skały metamorficzne ]

Powiązane tematy z artykułem: olx wadowice planowanie operatywne skały metamorficzne