Skip to content

Architektura 21szego wieku : The Shards Opening Celebration

2 lata ago

399 words

Dzisiejszego wieczoru, Shore Renzo Piano s oficjalnie świętować będzie otwarcie wraz z niesamowitym pokazem światła.
Kilkanaście laserów i trzydzieści reflektorów będzie emitować strumienie światła w całym mieście, tworząc sieć pomiędzy 15 innymi znaczącymi punktami orientacyjnymi w Londynie, takimi jak Gherkin, London Eye, Tate Modern i Tower Bridge.
(Tak więc, jeśli jesteś w Londynie, nie przegap tego wydarzenia o 10.15 tego wieczoru i koniecznie podziel się z nami kilkoma zdjęciami!) Na 310 metrach Shard stał się najwyższym budynkiem w Londynie, a także cała Unia Europejska.
Śledziliśmy historię powstania Renzo Piano i chociaż mamy problemy finansowe, zmianę programistów i krytykę ze strony londyńczyków, projekt w końcu się zakończył.
Więcej o historii wieży po przerwie.
Z tym, co wszystko zaczęło się od poszukiwań w Southwark Towers w Londynie w 2000 r., The Shard szybko zwrócił uwagę organów dziedzictwa.
Obawy zostały podniesione przez masę i wysokość wieży, ponieważ struktura blokuje widoki z pewnych kątów historycznych zabytków Londynu, takich jak St.
Paul s i Pałac Westminster.
Jednak w 2003 r.
Wicepremier John Prescott zdecydował: Aby budynek tej wielkości był akceptowalny, jakość jego projektu jest krytyczna.
On (Prescott) jest przekonany, że proponowana wieża ma najwyższą jakość architektoniczną.
Tak więc wizja najnowszej wieży w Londynie wciąż mogła się rozwijać.
Ale potem.
Kryzys finansowy z 2007 roku.
Chociaż zmiana w deweloperach zapewniała wystarczające zabezpieczenie finansowe na budowę, wielu nie zgadzało się z namacalnym wyrazem bogactwa i ekstrawagancji w czasie, gdy miasto nie mogło dzielić takich odczuć.
Mimo to Shard kontynuował swój wzrost ku niebu, a pod koniec listopada 2011 roku stał się najwyższym budynkiem w Londynie i Anglii.
Elewacja i wieża zostały ukończone w 2012 roku, a po ceremonii otwarcia wieża uczyni z historii najwyższy budynek w Europie Zachodniej.
Chociaż opinie różnią się w zależności od projektu, Shard z pewnością stanie się świeżą ikoną Londynu.
a jego ukończenie przychodzi w samą porę, aby miliony mogły zająć pierwsze miejsce w strukturze oglądając relacje z Letnich Igrzysk.
Znaleźliśmy ten klip z reklamą olimpijską i zobaczmy koniec kilku sekund, w których obecność Sharda jest wyraźnie obchodzona, ponieważ stoi wysoko wśród wielkich atrakcji Londynu.
[hasła pokrewne: poliizobutylen, castorama koszalin godziny otwarcia, skały metamorficzne ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama koszalin godziny otwarcia poliizobutylen skały metamorficzne