Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Centrum technologii / gmp Architekten

2 lata ago

314 words

Dzięki uprzejmości gmp Architekten Zdobywca pierwszej nagrody dla Centrum Technologii w Bolonii przez gmp Architekten przekształca budynek dawnego przemysłowego dziedzictwa w nowoczesny park technologiczny.
Na powierzchni około 110 000 metrów kwadratowych znajduje się hala wystawiennicza, laboratoria, biura, centrum badań związane z uniwersytetem oraz obiekty dydaktyczne, takie jak sale wykładowe i instytuty uniwersyteckie.
Ponadto w byłej elektrowni powstanie zaplecze konferencyjne, w którym znajdą się pomieszczenia hotelowe i usługowe, takie jak sklepy, żłobek, restauracje i restauracje.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Fabrykę dawnego monopolu tytoniowego, zaprojektowanego przez słynnego włoskiego inżyniera i architekta Pier Luigiego Nervi, poddaje się starannej modernizacji i adaptacji w celu dostosowania do nowych funkcji.
Dodatkowe nowe budynki są sygnowane zabytkowymi budynkami z lat 40.
XX wieku, choć w nowoczesnej formie.
Dzięki uprzejmości gmp Architekten, od zjazdu z autostrady do miasta, kompleks będzie łatwo rozpoznawalny dzięki swojemu przełomowemu charakterowi, przeprojektowanemu kominowi, który doskonale komponuje się z miejskim środowiskiem.
Od wewnątrz zespół budynków jest położony wokół centralnego placu w imponującej dawnej elektrowni.
W ten sposób powstają cztery drogi dostępu, które można elastycznie projektować w różnych fazach budowy.
Istniejące budynki są modernizowane w celu poprawy oszczędności energii i odporności na trzęsienia ziemi i są przywracane w profilu i kolorystyce do dawnej estetyki architektonicznej.
Kolorystyka będzie kontynuowana w nowych budynkach, przeciwstawiona przez elektrownię z wysokim kominem w czerwonym murem bolońskim.
plan Architekci: gmp Architekten Lokalizacja: Bolonia, Włochy Projekt: Volkwin Marg z Robertem Friedrichsem Członkowie zespołu: Stephanie Joebsch, Alessia Spezzano, Alexander Kittel, Bernd Kottsieper, Claudia Schultze, Andre Wegmann, Peter Radomski Klient: Societ.
Finanziaria Bologna Metropolitana SpA Status: Pierwsza nagroda w międzynarodowym konkursie 2012 Powierzchnia całkowita Powierzchnia do różnych zastosowań: 110 000 m2
[hasła pokrewne: skały metamorficzne, olx wadowice, skała o budowie warstwowej ]

Powiązane tematy z artykułem: olx wadowice skała o budowie warstwowej skały metamorficzne