Skip to content

Kącik architekta – Lista skrócona ogłoszona dla przebudowy Czworoboku w Strand Campus

2 lata ago

412 words

Dzięki uprzejmości RIBA RIBA Konkursy ogłosiły niedawno, że sześć zespołów zostało wybranych do wzięcia udziału w etapie projektowania konkursu na King s College London w celu przebudowy Quadrangle w historycznym Strand Campus w Londynie.
Wśród finalistów znalazły się: Barozzi Veiga Studio, Carme Pinos Studio, Eric Parry Architects, Hall McKnight, Henley Halebrown Rorrison i Zaha Hadid Architects.
Ian Caldwell, dyrektor ds.
Nieruchomości i obiektów w King s, powiedział: Jesteśmy bardzo zadowoleni z różnorodności i wysokiego standardu zgłoszeń i oczekujemy rozwoju innowacyjnego, przełomowego projektu, który poprawi otaczającą zabytkową architekturę ..
Więcej informacji o konkursie po przerwie.
Niall McLaughlin, RIBA Adviser powiedział: Konkurs przyciągnął dużą liczbę wpisów wysokiej jakości.
Klient był zainteresowany zbadaniem różnych podejść do komisji i wybrał listę praktyk, które zapewnią interesującą różnorodność odpowiedzi w następnym etapie konkursu.
Lista obejmuje młodsze i bardziej ugruntowane praktyki, a także równowagę lokalnych i międzynarodowych architektów.
Kampus The Strand w King.
S College London zapewnia nauczanie i przestrzeń społeczną dla około 9000 studentów i 1500 pracowników.
W szczególności koncentruje się na naukach ścisłych i sztuce i jest siedzibą Kolegium w Szkołach Sztuki i Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Polityki Publicznej, Nauk Przyrodniczych i Matematycznych, Dickson Poon School of Law oraz Global Institutes & Centers.
W ciągu następnych pięciu lat Kolegium planuje dodać kolejnych 2600 studentów w tym kampusie.
Projekt o wartości 20 milionów euro na zaprojektowanie i przebudowę Quad, w tym budynki znajdujące się pod nim i najbliższe otoczenie, zapewni dodatkowe 3700 metrów kwadratowych przestrzeni edukacyjnej i studenckiej.
Quad znajduje się pomiędzy budynkiem King s s Building zaprojektowanym przez Sir Roberta Smirke, także architekta British Museum, a Somerset House East Wing zaprojektowanym przez Sir Williama Chambersa.
Nowy Strand Quad będzie bardzo charakterystyczny i interesujący, a jednocześnie współzawodniczy z sąsiadami kolegium z Zachodu, Somerset House.
Przewiduje się, że przestrzeń utworzy pomost między budynkiem króla a wschodnim skrzydłem Somerset House, regenerując pokłady i dolne piętra obszaru Quadrangle, przekształcając niedostatecznie wykorzystany obszar podziemny w innowacyjną, lekką i elastyczną przestrzeń dla studentów nadających się do zarówno formalne, jak i nieformalne badanie.
Zespoły zostaną oddelegowane do połowy sierpnia, aby pracować nad ich zgłoszeniami projektowymi z ostatnimi wywiadami przeprowadzonymi na początku września.
[hasła pokrewne: architekci wnetrz, styropian na posadzki, castorama koszalin ]

Powiązane tematy z artykułem: architekci wnetrz castorama koszalin styropian na posadzki