Skip to content

Kącik architekta – Master Plan dla stacji LA Union / Grimshaw + Gruen Associates

2 lata ago

475 words

Gary Leonard Nowy biurowiec Grüshaw z siedzibą w Nowym Jorku, Gruen Associates, został oficjalnie nagrodzony w zeszły czwartek planem Los Angeles Union Station.
Zarząd Los Angeles County Metropolitan Transportation Authority (Metro), któremu przewodniczył burmistrz Los Angeles Antonio Villaraigosa, zatwierdził nominację, która uruchamia dwuletni proces tworzenia planu generalnego, mający na celu wygenerowanie nowej wizji Union Station w połączeniu z ogólnym rewitalizacja i wzrost śródmieścia Los Angeles, jak miasto i metro patrzą w przyszłość.
Więcej architektów.
opis po przerwie.
Zatwierdzenie wyboru zespołu jest zwieńczeniem wieloetapowego procesu, który zawęził początkową listę 22 zespołów do krótkiej listy sześciu przed ostatecznym wyborem zespołu Grimshaw / Gruen.
Będzie to pierwszy projekt zachodniego wybrzeża dla Grimshaw, który działa w obu Amerykach poza Stanami Zjednoczonymi od 2001 roku.
Praktyka, założona w Londynie w 1980 roku, ma bogate portfolio projektów planów generalnych i stacji kolejowych na całym świecie, w tym w Londynie, Amsterdam, Melbourne i Nowy Jork.
Główny partner Grimshaw w tym przedsięwzięciu, Gruen Associates, jest praktyką w Los Angeles z ponad 65-letnim doświadczeniem w realizacji projektów publicznych na dużą skalę, w tym niedawnymi pracami na linii szybkiej linii tranzytowej Orange Line Extension oraz linii kolejowej Exposition Line .
Będzie to pierwsza współpraca Grimshaw i Gruen Associate, która zostanie uzupełniona o pomoc szerokiego zespołu wyspecjalizowanych konsultantów posiadających zarówno lokalną, jak i międzynarodową ekspertyzę w zakresie dyscyplin wymaganych do stworzenia znaczącego, udanego planu generalnego.
Los Angeles Union Station znajduje się w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym, często w filmie i innych mediach.
Jest to główna stacja kolejowa w południowej Kalifornii oferująca zarówno dalekobieżne i kolejowe usługi przewozowe, jak i lokalne metro, linie kolejowe i autobusowe.
Union Station przewiduje również potencjalne przybycie kolei dużych prędkości w przyszłości, oferując kolejne istotne połączenie z siecią transportu w regionie.
Stacja i otaczająca ją okolica są węzłem wielu tętniących życiem wspólnot.
Prime Consultant / Project Management / Master Planowanie: Gruen Associates Design Leader / Master Planning / Architecture: Grimshaw Architects Location: Los Angeles, California, United States Strategic Advisors on Transportation Finanse / Finansowanie i uprawnienia: Point C, LLC Planowanie transportu / Inżynieria ruchu / Parking / łączność: Fehr & Peers Transit Engineering for High Speed Rail: Sener Sustainability / Building Engineering / Bezpieczeństwo: Buro Happold Urban Design: Cityworks Design Traffic Consulting: Wiltec Community Outreach: The Robert Group Historic Restoration Architect: Historic Resources Group Architektura krajobrazu: Mia Lehrer + Associates Infrastruktura / Assitlement Assistance: Psomas Inżynieria lądowa: VCA Engineering, Inc.
Geodezja: Wagner Engineering and Survey Geotechnical: Diaz Yourman & Associates CEQA / Environmental: Terry A.
Hayes Associates Planowanie kosztów: Davis Langdon Kosztorysowanie: MARRS Services, Inc Fire / Life Safety: Wykładniczy druk: Davis Blueprint
[więcej w: cyklinowanie podłogi cena, olx sosnowiec, styropian na posadzki ]

Powiązane tematy z artykułem: cyklinowanie podłogi cena olx sosnowiec styropian na posadzki