Skip to content

Magazyn architektoniczny : Wystawa „Santiago Calatrava: The Quest for Movement”

2 lata ago

501 words

Dotknięcie wiatru – dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC.
Dziś jest otwarcie światowej sławy architekta, Santiago Calatrava bezprecedensową wystawę w Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu w Rosji.
Calatrava nie tylko będzie pierwszym współczesnym architektem, który będzie miał wystawę retrospektywną w Ermitażu, ale będzie to również jedna z jego największych i najobszerniejszych wystaw.
Wystawa, której kuratorami są Cristina Carillo de Albornoz i Ksenia Malich, przyjrzy się nowatorskiemu stylowi Calatravy poprzez jego różne artystyczne królestwa.
Od nigdy wcześniej nie widzianych obrazów i rzeźb, po sławne modele architektoniczne i szkice z ponad 30-letniej kariery Calatravy, wystawa stworzy niepowtarzalną okazję do poznania wewnętrznych działań i twórczego procesu tego słynnego artysty.
Więcej zdjęć i informacji o wydarzeniu po przerwie.
– W Petersburgu, mieście mostów, nie możemy sobie wyobrazić lepszego startu w cyklu wystaw architektonicznych w ramach projektu Hermitage 20/21 ,.
powiedział dr Piotrovsky, dyrektor Państwowego Muzeum Ermitażu.
Celem projektu 20/21 jest gromadzenie, studiowanie i wystawianie sztuki XX i XXI wieku.
World Trade Center Transportation Hub – dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC.
Quest The Movement będzie nie tylko jedną z największych wystaw Calatravy, ale będzie także jednym z jego najobszerniejszych.
Muzeum wyda swoje prestiżowe Hale Nikolaevsky ego.
najwspanialsze pokoje w Pałacu Zimowym.
aby pokazać niezwykłą wszechstronność Calatravy jako architekta, inżyniera, rzeźbiarza i malarza; jak również pokazać, jak te różne aspekty jego pracy przeplatają się.
Muzeum sztuki w Milwaukee – dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC.
.
Ermitaż jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie, więc jest ogromnym zaszczytem, że wybrali moją pracę jako temat swojej pierwszej wystawy poświęconej współczesnej architekturze.
powiedział Santiago Calatrava.
Mam prawdziwy podziw dla nie tylko zbiorów w Ermitażu, ale dla kraju samej Rosji.
Na przestrzeni dziejów Rosja wniosła olbrzymi wkład w sztukę i jest zaszczytem móc pokazywać różne aspekty mojej pracy i wzajemne relacje między nimi w pięknym mieście Sankt Petersburga.
World Trade Center Transportation Hub – dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC.
Fascynacja Calatravy badaniem ruchu sięga początków i, jak wskazuje tytuł wystawy, odegra istotną rolę w tej monumentalnej instalacji.
W przypadku architektury Calatrava architektura ma potencjał do wyświetlania ruchu i może zostać zintegrowana w celu uzyskania zadziwiających rezultatów.
Calatrava przetestował tę teorię na kilku swoich projektach, w tym uznanym na całym świecie Muzeum Sztuki Milwaukee, którego zapierający dech w piersiach Brise Soleil został uznany za najlepszy projekt roku 2001.
przez Time Magazine.
Podczas wystawy zamiłowanie architekta do ruchu zostanie odzwierciedlone poprzez wybór jego kinetycznych rzeźb, modeli architektonicznych, rysunków i rozległej instalacji z czterema gigantycznymi projekcjami.
Winterreise – dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC.
.
Santiago Calatrava: The Quest for Movement.
będzie można oglądać w Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu do niedzieli, 30 września 2012 r.
Oko – dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC.
[podobne: olx wadowice, skała metamorficzna, pręty zbrojeniowe waga ]

Powiązane tematy z artykułem: olx wadowice pręty zbrojeniowe waga skała metamorficzna