Skip to content

Nowoczesna architektura : Projektowanie zdrowych społeczności: 4-epizodowe dochodzenie w sprawie zdrowia naszych społeczności

2 lata ago

543 words

Jak to brzmi, kiedy Richard Jackson, MD, MPH, gospodarz Designing Healthy Communities twierdzi, że jesteśmy jednymi z pierwszych generacji w historii współczesnej, które mają krótszy czas życia niż nasi rodzice.
To przerażająca myśl, zwłaszcza, gdy jest ona połączona z ideą, że sposób, w jaki zaprojektowaliśmy.
to są nasze budynki, nasze ulice, nasza infrastruktura, nasza żywność, nasz styl życia.
przez dziesięciolecia się do tego przyczyniły.
Projektowanie zdrowych społeczności to projekt poświęcony stawianiu czoła współczesnym problemom zdrowia publicznego związanym ze środowiskiem zbudowanym i oferujący rozwiązania, które zachęcają do zmiany naszych interakcji, stylów życia i strategii projektowania.
W serii epizodów, dr Jackson omawia różne czynniki w naszym środowisku, które spowodowały szerzące się przewlekłe problemy zdrowotne, z których najważniejszym jest cukrzyca typu 2 spowodowana otyłością.
Sprowadza się do środowiska, które promuje siedzący tryb życia i kiepskie wybory żywieniowe.
Więcej o tej serii po przerwie.
Od.
Modernizacja Suburbia.
Szukając Shangri La ., seria zagłębia się w rozwiązania na małą skalę, które są osiągalne w poszczególnych społecznościach, koncentrując się na sposobie, w jaki ludzie wykorzystują swoje zbudowane środowisko, zachęcając do ćwiczeń w codziennych rutynach i dyskutując, jak sprawić, by świeże i zdrowe jedzenie było przystępne i dostępne .
.
MPC In.
Modernizacja Suburbia.
i.
Odbudowy Miejsca Serca ., Dr Jackson omawia styl życia, który Ameryka promowała w ciągu ostatnich 50 lat.
Ameryka została zaprojektowana dla samochodów, a nie ludzi.
i stworzył podmiejską ekspansję, która uniemożliwia nam chodzenie, powstrzymuje nas od kontaktów towarzyskich, usuwa drzewa, które poprawiają jakość powietrza.
W tym obszarze niektóre pomysły zostały poruszone przez filmy dokumentalne, takie jak The End of Suburbia, który zachęca nas do ponownego przemyślenia planowania miasta w świetle problemów środowiskowych i napięć politycznych, które powstają w wyniku polegania na samochodach i ropie naftowej.
.
MPC.
Polityka społeczna w betonie.
patrzy na związek między zamożnością społeczności a jej podatnością na niezdrowe środowisko.
Gdzie mieszkasz jest świetnym predyktorem, jak długo żyjesz.
mówi dr Jackson.
Ten odcinek dotyczy zubożałych społeczności, omawia różnice w długości życia i co to znaczy mieć prawo do życia w społeczności promującej zdrowie.
.
MPC Ostatni odcinek, Poszukiwanie Shangri La ., daje widzom spojrzenie na społeczności, które ucieleśniają strategie, które zachęca doktor Jackson.
Te precedensy służą do tego, aby nauczyć nas, jak funkcjonują zdrowe społeczności, jakie wybory i priorytety podejmują, jak działa ich infrastruktura i jak zachęcają do zdrowego stylu życia, który promuje aktywność i zdrowe wybory żywieniowe.
.
Polityka i wytyczne MPC Overarching, takie jak wytyczne aktywnego projektowania w Nowym Jorku: promowanie aktywności fizycznej i zdrowia w projektowaniu, a PlaNYC zapewnia projektantom, architektom i urbanistom podstawy do zaprojektowania zbudowanego środowiska, które zachęca do zdrowego stylu życia.
.
MPC PBS obecnie emituje serię 4-godzinną.
Nie jest dostępna wszędzie, ale możesz znaleźć tutaj listy i obejrzeć podglądy odcinków tutaj.
[patrz też: budowa domu koszty, projektowanie oświetlenia, skały metamorficzne ]

Powiązane tematy z artykułem: budowa domu koszty projektowanie oświetlenia skały metamorficzne