Skip to content

Ze swiata architektury – Propozycja Floriade 2022 dotycząca Almere / MVRDV

2 lata ago

470 words

MVRDV Miasto Almere ujawniło swoją projektowaną przez MVRDV propozycję kandydatury Floriade 2022! Almere jest jednym z czterech holenderskich miast konkurujących o kolejną lokalizację prestiżowej wystawy ogrodniczej Expo, która odbywa się raz na dziesięć lat w Holandii i jest obecnie otwarta w Venlo.
Zamiast tworzyć tymczasową witrynę expo, MVRDV zaprojektował trwałe Cité Idéale, które będzie służyć jako zielone przedłużenie centrum Almere.
Bazując na badaniach radykalnego planu urbanistyki dla Almere Oosterwold i planu generalnego Almere 2030, MVRDV zaprojektowało ambitne, zrównoważone miasto, które stara się być o 300% bardziej ekologiczną wystawą niż obecny standard.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym potencjale, wzorowym zielonym mieście! + 12 Winy Maas omawia plan: Marzymy o tworzeniu zielonych miast.
Miasto dosłownie zielone i ekologiczne.
Miasto, które produkuje żywność i energię, oczyszcza wodę, przetwarza odpady i utrzymuje wielką różnorodność biologiczną.
Miasto, które może być nawet autarkiczne: symbiotyczny świat ludzi, roślin i zwierząt.
Czy ta symbioza między miastem a wsią może stanowić istotną argumentację dla globalnych problemów dotyczących urbanizacji i konsumpcji.
Czy w ciągu następnych dziesięciu lat zdamy sobie sprawę, że jest to przykład.
Zielony.
miasto, które realizuje tę syntezę.
Czy może to być Floriade 2022.
.
MVRDV Almere Floriade powstanie jako gobelin ogrodów na półkolistym półksiężycu o powierzchni 45 ha.
Każdy blok zostanie poświęcony różnym roślinom, bibliotece roślinnej z prawdopodobnie alfabetyczną kolejnością.
Bloki poświęcone są również programowi, od pawilonów po domy, biura, a nawet uniwersytet, który będzie zorganizowany w postaci ułożonego ogrodu botanicznego, pionowego ekosystemu, w którym każda sala lekcyjna będzie miała inny klimat do uprawy niektórych roślin.
Odwiedzający będą mogli zatrzymać się w hotelu jaśminowym, popływać w stawie lilii i zjeść posiłek w różańcu.
Miasto będzie oferować domy w sadach, biura z posadzonymi wnętrzami i bambusowe parki.
Expo i nowe centrum miasta będzie miejscem produkcji żywności i energii, zielonej dzielnicy miejskiej, która bardzo szczegółowo pokazuje, w jaki sposób rośliny wzbogacają każdy aspekt codziennego życia.
.
MVRDV Program Cité Idéale obejmuje: rozbudowę o 45ha z panoramiczną wieżą, zieloną wystawę mieszkaniową (22.000m2 / 115 domów) hotel (30.000m2), uniwersytet (10.000m2), centrum konferencyjne (12.000m2) różne pawilony wystawiennicze (25.000m2) inteligentny zielony dom (4,000 m2), dom opieki (3,000 m2), targi dla dzieci, przystań, las, teatr na wolnym powietrzu, kemping i inne obiekty (25 000 m2).
.
MVRDV Lokalizacja nabrzeża naprzeciwko centrum miasta zostanie opracowana jako tętniąca życiem nowa dzielnica miejska i gigantyczna biblioteka roślinna, która pozostanie po expo.
.
MVRDV Czy kolejna Floriade w 2022 r.
Odbędzie się w Almere, Amsterdamie, Groningen lub w regionie Boscoop.
Przekonamy się o tym w październiku, kiedy Nederlandse Tuinbouwraad (NTR) ogłasza następnego gospodarza Floriade 2022.
.
MVRDV
[więcej w: budowa domu koszty, castorama koszalin, styropian na posadzki ]

Powiązane tematy z artykułem: budowa domu koszty castorama koszalin styropian na posadzki